fbpx

ATAP A.Ş. liderliğinde yapılan ‘Arama Toplantısı’ na ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Metin Saraç, ATAP A.Ş. Genel Müdürü Sn. Dr. Sedat Telçeken, ETİM Direktörü Sn. Hakan Ünal, ATAP A.Ş. ve ETİM çalışanları, üniversite kamu kurum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılım gösterdiği ‘Arama Toplantısı’ 1 Haziran 2023 Perşembe günü Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Metin Saraç’ın açılış konuşmasıyla program başladı. Metin Saraç konuşmasında ‘Arama Toplantı’ larından çıkarılacak sonuçların sanayinin ve kentin kaynaklarının doğru projelerle ekonomiye kazandırılmasının önemli olduğunu belirtti. ETİM’ in katma değerli projeler üreten güvenilir bir merkez haline geldiğini, amaçlarının ETİM’ i daha ileriye taşıyarak sürdürülebilir bir merkez haline getirmek istediklerini vurguladı.

ATAP A.Ş. Genel Müdürü Sn. Dr.Sedat Telçeken yapmış olduğu konuşmasında, Ufuk Avrupa projelerinde yer alarak Eskişehir’e önemli fonları getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Konuşmasında ETİM’ e de değinen Telçeken, ETİM projesini başarıyla yönettiklerini ve sürdürülebilirlik anlamında başarı öyküleri yazdıklarını ifade etti.

ETİM Direktörü Sn. Hakan Ünal yapmış olduğu sunumda, kuruluşundan bu yana ETİM’ in başarıyla bitirdiği projeleri, Eskişehir ve ülke sanayisine katkılarını ifade etti. ETİM’ in kapasitesini oluşturan tasarım, tersine mühendislik, analiz, metal ve plastik üç boyutlu yazıcılarla yapılan işleri ve verdikleri hizmetleri ifade etti. ETİM’ in sürdürülebilir bir merkez haline gelebilmesi için projenin başında konan hedefleri ve kilometre taşlarını başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. ‘Arama Toplantısı’ ndan çıkacak sonuçların kent ve ülke sanayisi için önemine değinerek sunumunu tamamladı.

ATAP A.Ş. Uluslararası İlişkiler Uzmanı Sn. İpek Aslı Tiryaki yapmış olduğu sunumunda, Ufuk Avrupa projesinden ve Horizan Widera Programı: Pathways to Synergies Çağrı Arama Toplantısının amaç ve kapsamını, izlenecek yol haritasını ifade etti.

‘Arama Toplantısı’ toplantıya katılım sağlayan kamu kurum-kuruluş temsilcileri, akademi temsilcileri ve özel sektör temsilcilerine yöneltilen sorularla devam etti.

‘Arama Toplantısı’, soru&cevap, karşılıklı görüş alışverişi ve işbirliği dilekleri ile tamamlandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed